Coursing :: Co potřebuji, abych mohl se svým psem na coursing?

Prvním předpokladem je chuť svému psu dopřát pohyb a radost z lovu. Poté již záleží jen na Vás a především na Vašem miláčkovi zda se mu bude coursing líbit.

Pro první zkušební běhání, toho nepotřebujete mnoho, jen se přihlásit do tak zvaného licenčního běhu (v rámci jakéhokoliv coursingu), nebo se zúčastnit některého z tréninků či propagačního coursingu. Kde Vám jistě vededoucí coursingu umožní vyzkoušet jak bude Váš pes reagovat na návnadu.

Každý coursing má své podmínky účasti:

  1. V každém případě se zde jedná o veterinární podmínky, které určuje Okresní veterinární správa a jsou vždy uvedeny na propozicích. V případě nejasností kontaktujte ved. coursingu toho kterého závodu. Samozřejmostí je očkovací průkaz s potvrzením o očkování proti vzteklině, psince a infekční hepatitidě.
  2. Další podmínkou pro start psa v licenční zkoušce je věk psa - viz. licence. Pokud Váš pes nedosáhne požadovaného věku, můžete si individuelně domluvit s ved. coursingu, jen tréninkový běh na kratkou vzdalenost, prostě si jen vyzkoušet zájem o návnadu.
  3. Každý pes by měl mít náhubek - nejlépe lehký, plastový či kožený, aby psu dovoloval plně dýchat s otevřenou tlamičkou, při prvním pokusu se sice náhubek nevyžaduje, ale při dalších zkouškách je to nutnost, neboť při závodech coursingu je to dokonce povinnost.
  4. Mezi vybavení psa patří také rozlišovací obojky jeden bílé a druhý červené barvy, které jsou většinou upletené o šířce 5 cm. (slouží k rozlišení psů na trati). Ti co mají zkušenosti s dostihy mohou využít také dečky příslušných barev, tedy bílou a červenou. Je pravda, že je někdy možnost pujčení od pořadatelů, nebo jiných účastníků, ale je lepší mít obojky vlastní.
  5. Pokud se rozhodnete plnit licenci, je třeba si zakoupit tréninkouvou kartu, kterou obržíte na přejímce každého coursingu, či na adrese CCC. Cena karty je 40,-Kč pro nečlena CCC a 20,-Kč pro člena CCC.

To je asi to nejnutnější co potřebujete pro start Vašeho psa na cestě za coursingovou slávou.

 

Zdroj: http://www.coursingcz.info/