Dogfriesbee :: Začínáme s Dodfrisbee
click how to cheat open

Aportování

Pro dogfrisbee je nutné, aby pes uměl spolehlivě aportovat i pouštět. Měli bychom na to tedy dbát již od samého počátku, kdy začínáme s motivací psa.

Přetahování

Dříve, než začneme disk psovi házet, je dobré si s ním jen hrát. Při přetahování je velmi důležité nechat psa po každé hře – souboji - vyhrát, to znamená disk pustit. Pokud pes se získaným diskem utíká pryč, vzdalujte se ihned na druhou stranu. Jestliže se rozběhnete okamžitě, přesvědčivě a rychle, pes poběží za vámi. Pokud by vás ale pes nenásledoval, zkuste ho kontrolovat pomocí dlouhého vodítka. K těmto účelům použijte měkké, nepříliš silné vodítko, aby se pes, pokud by se nedopatřením zamotal, nezranil (ideální je stopovací šňůra). 
V případě, že se váš pes přiblíží na několik metrů, ukažte mu druhý disk, který jste si předem připravili a začněte si s ním sami hrát. Disk „oživte“ – tahejte ho po zemi, vydávejte pokud možno i zvuky, občas jakoby omylem ho nechte upadnout, ale seberte jej dřív, než se k němu pes dostane... Fantazii se meze nekladou. Jediné, na co musíte dávat pozor, je pohybovat
s druhým diskem vždy! směrem od psa a v žádném případě se nepokoušet psovi první disk vzít. 
Když pes první disk pustí, pokračujte s přetahováním. Hrajte si ale jen tak dlouho, abyste mohli skončit ve chvíli, kdy je to pro psa stále ještě velmi zajímavé. Pak mu vezměte pomocí lsti oba disky a hru ukončete.

 

Pro zvýšení chuti do přetahování musíte psa nechat často vyhrávat.

Každé „vítězství“ musí být zasloužené - tedy v

momentě, kdy pes opravdu tahá.