O nás

Dovolte mi, abych Vám představila chovatelskou stanici Royal Kiss.

Chovatelská stanice se nachází v krásné krajině Orlických hor, v malé vesnici Panská Habrová nedaleko Rychnova nad Kněžnou. Byla založena v roce 2010, ale chovem se již zabývám od roku 2006.

Název chovné stanice vznikl tak, že jsem se nechala inspirovat jménem mé druhé fenky (Kiss of Queen Bonny Dux), která pro mě moc znamenala. A vlastně se stala mou „psí“ kamarádkou, která měla se mnou hromadu trpělivosti, když jsme začali jezdit spolu na výstavy, agility atd… Proto tedy Kiss. Chtěla jsem název, který bude symbolizovat můj vztah k tomuto plemenu, a především k pejskům, které mám doma, a úplně automaticky mi vyplynul název Royal Kiss, protože Fletové jsou králi mého srdce.

Chovatelská stanice Royal Kiss se zabývá chovem již zmiňovaného plemene Flat Coated Retriever. Plemeno FCR jsem začala chovat díky jeho mimořádné povaze, která mě očarovala. Flat je pes, který je lovecky upotřebitelný, pracuje jako záchranář a také jako asistenční, slepecký a canisterapeutický pes. Hodí se na všechny psí sporty Agility, Dogfrisbee, Dogdancing a mnoho dalších sportů, na které si jen vzpomenete. Je to pes chytrý a inteligentní, který dělá vše s radostí. Pro svého pána udělá vše, co mu na očích uvidí.

Zakladatelkou chovu FCR v naší chovné stanici je černá fenka Kiss of Queen Bonny Dux, kterou jsme oficiálně uchovnili v roce 2012.

Cílem je kvalitní chov po stránce exteriérové, pracovní, povahové i zdravotní. Snažíme se, aby naše fenky i jejich potomci měly vedle dobrých výstavních výsledků i kvalitní výsledky pracovní. Naše štěňátka odcházejí ke svým majitelům vždy v té nejlepší kondici a s předpokladem výborného zdraví i exteriéru. O štěňata se staráme s velkou láskou a péčí v rodinném prostředí. Samozřejmostí je trvalý kontakt s majitelem a chovatelské poradenství. Doufáme, že štěňátka od nás budou svým majitelům po dlouhá léta těmi nejlepšími kamarády a pomocníky.

FCR jsem si zamilovala a život bez tohoto plemene si už nedovedu představit.


Jsme členy KCHLS a Retriever Klubu CZ